Frits Koster jest nauczycielem medytacji vipassana oraz programów MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction), MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy), IMP (Interpersonal Mindfulness Program (IMP). Posiada również wiedzę i doświadczenie pielęgniarskie na oddziale chorób psychicznych. Przez wiele lat uczył również uważności w szpitalach i klinikach psychiatrycznych. Od 35 lat jest praktykiem buddyzmu Therawada, a w latach 1980-tych spędził 6 lat w buddyjskim klasztorze w Tajlandii. Również od lat 1980-tych prowadzi kursy i odosobnienia vipassany.
Frits jest członkiem Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA), Institute for Mindfulness (IvM) w Holandii, jak również wielu europejskich instytutów szkolących w uważności. Nauki pobierał u twórców CFT, MSC oraz Interpersonal Mindfulness (Insight Dialogue). Jest autorem kilku książek, m.in. Liberating Insight (2004), Buddhist Meditation as Stress Management (2007), The Web of Buddhist Wisdom (2015) i The Art of Mindful Communication (2023). Wraz z Erikiem van den Brinkiem opracowali program MBCL oraz wydali liczne publikacje na ten temat. Więcej na stronach Fritsa: www.compassionateliving.info and www.fritskoster.com.
Dr Erik van den Brink studiował medycynę w Amsterdamie, szkolił się i pracował w psychiatrii w UK. Od powrotu do Holandii w 1995 roku pracował do roku 2015 jako psychiatra i psychoterapeuta w klinice psychiatrycznej w Groningen. Drugą połowę jego zawodowej kariery wypełniła praca w Centrum Psychiatrii Integralnej, nowoczesnej klinice zdrowia psychicznego oraz w centrum psychoonkologii. Z pracy klinicznej odszedł na emeryturę w styczniu 2021.
Erik zawsze interesował się metodami zwiększającymi zdolność ludzi do samoleczenia, był też jednym z pionierów wprowadzających metody oparte o mindfulness i compassion w opiece zdrowia psychicznego w północnej Holandii. Podstawą jego rozwoju jako nauczyciela mindfulness była i jest wieloletnia własna praktyka medytacji oraz nauki pobierane bezpośrednio u twórców programów MBSR/MBCT, terapii ACT, CFT, MSC, Mindfulness-Based Supervision oraz Interpersonal Mindfulness. Stworzył wraz z Fritsem Kosterem program MBCL oraz wydał kilka publikacji na ten temat. Często pracuje jako nauczyciel na zaproszenie instytutów szkolących w uważności w Europie. Więcej na stronie Erika: www.mbcl.org.
Zohair Elabd – pochodzący z Amsterdamu twórca szkoły ZoMindful, jest certyfikowanym nauczycielem mindfulness w ramach programów MBSR/MBCT oraz twórcą i prowadzącym 6-tygodniowy program łączący mindfulness i komunikację (Deepening Mindfulness and Mindful Communication).
Zohair z pracy w biznesie przeszedł do edukacji, gdzie wyspecjalizował się w dydaktyce. Pracował również przez jakiś czas jako radny miasta Amsterdam. Obecnie wnosi zdobywane wcześniej doświadczenia ze wspomnianych obszarów do nauczania uważności. Prowadzi 8-tygodniowe kursy MBSR w szkolnictwie i w firmach. Organizuje również zaawansowane treningi oraz odosobnienia, podczas których uczestnicy mogą pogłębiać swoją praktykę mindfulness. Poza pracą w obszarze mindfulness Zohair jest też project managerem i nauczycielem w szkole, gdzie rozpowszechnia wśród młodzieży społecznie odpowiedzialną oraz zrównoważnoną przedsiębiorczość.
Wraz z Fritsem Kosterem i Lidewij Severins (joga) stworzyli program DMMC, prowadzony z powodzeniem w Holandii od 2022 roku.
Anjalika Bose – nauczycielka jogi yin podczas szkolenia trenerskiego „Uważność w komunikacji” (DMMC). Urodzona w Indiach Anjalika stanęła na macie pierwszy raz w wieku 7 lat na zajęciach w szkole i od tamtej pory regularnie praktykuje i uczy. Przez 9 lat prowadziła duży ośrodek jogi na Goa w Indiach, gdzie oferowała autorski program Yoga & Detox a także regularne klasy Vinyasa Jogi i Pranayamy.
Z wykształcenia magister architektury i projektowania, w 2009 roku zrezygnowała z kariery i zajęła się zgłębianiem jogi i jej wpływu na ludzkie życie. Przez kilka lat mieszkała w Skandynawii, potem w Holandii. Obecnie mieszka i uczy jogi w Polsce, organizuje też warsztaty i wyjazdy z jogą w Europie i w Azji.
Więcej na: https://www.instagram.com/feralyoginix/ oraz na FB: @AnjalikaYoga